رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره الرحمن آیه 23
فَبِأَیِّ آلَاءِ رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ

پس کدامیک از نعمت های پروردگارتان را انکار می کنید؟

طبقه بندی موضوعی

بسم الله الرحمن الرحیم

آیا ما هم بعثتی داریم؟ برانگیخته شدنی ازروی عادتها و جبرها و اسارتها؟ این رشد وشکوفه‌ زدن ما و از دل خاک سر درآوردن ما، در کدام بهار عمرمان اتفاق خواهد افتاد؟ آیا عید مبعث، عید آزادی ما هم هست؟

بعث یعنی بیدارشدن و پلک تازه و دوباره‌ای به هستی‌ زدن. چه پیوندی است در این بعثت رسول و زیارت علی و هجرت حسین بن علی؟ (از اعمال سفارش شده در روز 27 رجب زیارت امیر المومنین است و بنا بر تواریخ موثق، سیدالشهدا در همین روز از خانۀ دل خود، بار بست و به سمت ربَّش رهسپارشد) این چه پیوند عجیبی است که رسول، در یک روز، از غار تنهایی خویش بیرون می‌ آید و زیارت ابوتراب که او امیر خاکیان است و برخاک امیر، نه مانند ما اسیرخاک و آغازحرکت حسین علی در همین روز که او به سمت خدا و برای خدا حرکتش را آغاز کرد.

بعثت یعنی دوباره متولد شدن. عیسی علیه‌السلام به این بعثت آدمی اشاره دارد؛ که در بعثت، حرکت آدمی و خارج شدن او و روانه شدن او آمده است؛ حرکتی رو به بی‌ نهایت. خارج‌شدن از غریزه‌ ها به سمت وظیفه‌ ها و روانه شدن و هجرت آدمی به سوی آن مقصد بی‌ مرز که در معنای بعثت حرکت، روانه‌شدن و بیدارشدن آمده است؛ حرکتی به سمت بی نهایت، نه خلق و دنیا و نفس و شیطان. روانه‌شدن برای او، نه حتی برای بهشت و مزد و اجر.

غار حراء

هرکس بعثتی دارد و به اندازه بعثتش همراهی با ولی دارد و به همان اندازه، برای اوحساب باز می‌ کنند. «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَسْبُکَ اللّهُ وَمَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ» (ای پیامبر، خداوند و مؤ منانی که از تو پیروی می‏کنند برای حمایت تو کافی است (؛ فقط بر آنها تکیه کن)! – 64 انفال)؛ تبعیت و همراهی او ملاک برای محاسبه ما است.

حرم نبوی

عجب رابطه عجیب عجین‌شده‌ ای بین بعثت رسول و زیارت علی بن ابیطالب هست؟ آیا در بعثتی که الگویش ابوتراب است، ما هم دل ازدل تراب بیرون فرستاده‌ایم؟

 آیا ما همراه رسول، از دل این همه عادت و غریزه به سمت وظیفه، بعثتی داشته‌ ایم؟ آیا ما با علی و در کنار علی، به رشدی رسیده‌ ایم که اسیرخاک نمانیم و از دل این دنیای خاکی جوانه بزنیم و سر از خاک برآریم؟ آیا ما همراهی با حسین بن علی را در انگیزه‌ ها و هدف ها داریم؟

 

+ متن نوشته امیر سجادی، سایت عین صاد.

 

بعثت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم رو خدمت همه دوستداران و رهروان آن حضرت تبریک عرض می نمایم.

نظرات  (۳)

۱۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۸:۳۱ ❤منتـــظر المـهـدی❤
خیلی عالی بود خدا حفظتون کنه

عید تون مبارک
پاسخ:
خواهش میکنم 
ممنون
عید شما هم مبارک 
عید مبعث مبارکباد.
پاسخ:
عید شما هم مبارک 
ممنون
بر شما هم مبارک
پاسخ:
عید شما هم  مبارک 
ممنون