رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه
رمز حیات

آیه امروز:

کَأَنَّهُنَّ بَیْضٌ مَکْنُونٌ ﴿۴۹ صاقات﴾
گوئی (از لطافت و سفیدی) همچون تخم شترمرغی هستند که (در زیر بال و پر مرغ) پنهان مانده (و دست انسانی هرگز آن را لمس نکرده است).

رمز حیات

رمز حیات

طبقه بندی موضوعی

رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

بسم الله الرحمن الرحیم

ترس از مرگ

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِینَ خَرَجُواْ مِن دِیَارِهِمْ وَهُمْ أُلُوفٌ حَذَرَ الْمَوْتِ فَقَالَ لَهُمُ اللّهُ مُوتُواْ ثُمَّ أَحْیَاهُمْ إِنَّ اللّهَ لَذُو فَضْلٍ عَلَى النَّاسِ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لاَ یَشْکُرُونَ ﴿۲۴۳﴾ 

آیا از [حال] کسانى که از بیم مرگ از خانه‏ هاى خود خارج شدند، در حالی که هزاران تن بودند، ننگریستی؟ پس خداوند به آنان گفت بمیرید، سپس آنان را زنده نمود. همانا خداوند نسبت به مردم صاحب بخشش است ولى بیشتر مردم سپاسگزارى نمی‏کنند.

وَقَاتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿۲۴۴﴾

و در راه خداوند قتال نمایید و بدانید همانا خداوند شنواى داناست.

آیات 243 تا 252 را می­توان پیرامون جنگ و قتال دانست. در این آیات ابتدا خداوند متعال هزاران نفری را که از ترس مرگ پا به فرار گذاشته بودند، مثال می­زند. خداوند آن­ها را کشته و سپس زنده نموده است تا بدانند مرگ بازگشت آن­ها به سوی پروردگار عالمیان است و امری است حتمی. همچنین بدانند عمر دست خداوند است، لذا فرار و ترس معنی ندارد. اینچنین آن­ها شامل فضل الهی می­شوند. لذا زمانی که جنگ در راه خداوند لازم می­شود، نباید ترسید و پا به فرار گذاشت.

ان شاءالله از زمره ی کسانی باشیم که از مرگ نمیترسند و در راه خدا جهاد میکنند .