رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه
رمز حیات

آیه امروز:

کَأَنَّهُنَّ بَیْضٌ مَکْنُونٌ ﴿۴۹ صاقات﴾
گوئی (از لطافت و سفیدی) همچون تخم شترمرغی هستند که (در زیر بال و پر مرغ) پنهان مانده (و دست انسانی هرگز آن را لمس نکرده است).

رمز حیات

رمز حیات

طبقه بندی موضوعی

رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و ادب خدمت همه خوانندگان عزیز و گرامی؛

حسب امر بزرگواری قصد دارم در این نوشتار توضیحی در مورد شکل گیری رمزحیات و روندی که طی کرده رو ارائه بدهم.

میشه گفت حدودا دوسال پیش بود یعنی پاییز 94 که من مشغول جمع آوری پایان نامه ارشدم بود و به حدی از مشکلات و سختی ها در روند انجام پایان نامه ام رسیده بودم که فوق العاده احساس خستگی و اشفتگی میکردم. خب از زمان کارشناسی ما یه وبلاگی داشتیم با بچه ها هم ورودیمون و اشناییت مختصری با وبلاگ داشتم و اون شب به سرم زد که وبلاگی بزنم و کمی بنویسم و با نوشتن خودمو خالی کنم. تو بلاگفا شروع کردم به نوشتن به آدرس afkarenagofteh.blogfa.com مدتی مینوشتیم و هرچه تو دلم بود رو میگفتم، از اذیتهایی که دانشگاه بهم میکرد از کمک نکردنای استادم و از آنچه که دوست داشتم که بیشتر مطالب مذهبی بود و به مناسبتهای ولادت و شهادت ائمه علیهم السلام بیشتر می نوشتم. با این که وبلاگ تازه تاسیسی داشتم اما همین مطالب مذهبی، خوب گل کرد و خواننده ها خوششون اومد و من هم بعد اون که دیدم بچه ها استقبال خوبی از این مدل مطالب دارند سعی کردم بیشتر در این زمینه ها بنویسم تا اینکه بلاگفا بهم خورد و کل مطالب من پاک شد و اومدیم با همون ادرس، وبلاگی تو بیان ایجاد کردیم که الان بعد اینکه دامین رمزحیات رو گذاشتم رو وب، کس دیگه ای که نمیشناسمش هم با ادرس afkarenagofteh.blog.ir رفت وبلاگ زد.

یکی از لطفهایی که خداوند در حق من کرد این بود که در دوران ارشد با چندین انسان وارسته و عالم آشنا شدم. افرادی که برام الگو شدن، دانشجویان دکترای مهندسی برق و عمران که جدایی از تبحر خاص خودشون در رشته تخصصی شون افراد مومن و باتقوایی بودند، در یک کلام آدمای فوق العاده ای بودند. یکی از این بزرگواران جناب دکتر م.ش بود که ایشون خودشون قرآن رو به همراه ترجمه و تفسیرش میخوندن و بعد آنچه که دستگیرش میشد رو یادداشت برمیداشتن و گاهی در سفرهای درون شهری که باهم داشتیم برای من نکات قرآنی که استخراج کرده بودند رو بیان میکردند که برام بسیار جالب و شیوا بودند. پس از اینکه دیدم خوانندگان از مطالب مذهبی استقبال خوبی کردن و مشتاق این جور مطالب هستند از دکتر تقاضا کردم تا آنچه که تاکنون یادداشت برداشته اند رو در اختیار من قرار بدهند تا در وبلاگم برا خواننده ها بذارم. نزدیک دو جز رو دکتر طی دوسال یادداشت برداشته بود و در اختیار من قرار داد و من هم هر روز به صورت مطالب تا حد امکان کوتاه در وبلاگ قرار میدادم. در این مدت خواننده ها باورشون نمیشد که یک دکتر برق این ها رو نوشته و سر هیمن موضوع با اشتیاق بیشتری مطالب رو دنبال میکردن و در هیمن حین من بنظرم رسید دیگه افکار ناگفته اسم برازنده ای برا اینجا نیست وبدلیل اینکه به این باور رسیده بودم قرآن برا همه شئون زندگی راهکار داده اسم رمزحیات رو برا اینجا انتخاب کردم و همزمان صفحه اینستاگرام و کانال رمزحیات هم با محوریت همین مطالب قرآنی نوشته شده توسط دکتر، با کمک محمدرضا دوست مشترک من و دکتر راه انداختیم. از برکات دیگه ای که اینجا داشت این بود وبلاگ یک روز بدون گناه رو با همکاری بچه های بیان تاسیس کردیم. خلاصه مطالب رمز حیات کم کم به اواخر جز دو رسید و من باید میرفتم خدمت سربازی و دو ماهی آموزشی بودم و به نت دسترسی نداشتم، برای اینکه رمزحیات نخوابه از یکی از بلاگرها، سرکار خانم شکیبا درخواست کردم که در این مدت ادامه مطالب رو قرار بدهند که ایشان نیز این زحمت را تقبل کردند. تا اینکه مطالب جز دوم تموم شد و دکتر هم هنوز جز سوم رو تموم نکرده بودن و برا همین با توجه به اینکه منم درگیری های خدمت سربازی رو داشتم رمز حیات برا مدتی به صورت تعطیل دراومد تا اینکه حدود 60 روز پیش دوستی درخواست کرد ازم تا روزانه حکمتهای نهج البلاغه رو در اختیارش قرار بدم که به نظرم رسید چقدر عالی هست که این حکمتها رو در رمزحیات قرار بدم و به این صورت مجددا رمز حیات شروع به فعالیت کردش و اینجوری شد که باز توفیق شد در خدمت شما بزرگواران باشیم.

در اینجا خداوند را بابت همه لطفهایی که در این زمینه بمن کرد و من نالایق رو وسیله ای برای نشر معارف قرآنی و نهج البلاغه قرار داد سپاسگزارم و همچنین از شما خواننده های عزیز که در این دوسال با ما همراه بودید تشکر میکنم. بر خودم لازم میدونم تا از همه دوستان و بزرگوارانی که در این مسیر به ما کمک کردند به ویژه جناب دکتر مراتب تقدیر و سپاس خودم رو ابراز بدارم و از خداوند متعال برای همه خیر همراه با عافیت مسئلت می نمایم.

اللهم عجل لولیک الفرج

نظرات  (۴)

خیلی ممنون بابت زحماتتون .

جزاکم الله خیراً کثیراً .

پاسخ:
خواهش میکنم
شما نیز در این مسیر از همراهان و همکاران ما بودین
خداوند ان شاءالله به شما و همه عزیزان خیر کثیر عنایت بفرماید
۱۲ آذر ۹۶ ، ۲۲:۱۹ محسن رحمانی
موفق باشید.
پاسخ:
شما هم ان شاءالله درپناه عنایات حضرت حق شاد و موفق و پیرو و عاقبت بخیر باشید محسن جان :)
چقدر زمان زود گذشت! هی میخواستم بپرسم شما همون حسن آقا هستین گفتم اگه بخواین خودتون میگین!
یادش بخیر که اولین کامنتی که من برای شما گذاشتم در یک روز بدون گناه بود و در مورد غلط املایی لغت فضولی! هههه هه!
ان شالله عافیت و عاقبت خیر روزیتون باشه. :)
پاسخ:
آره دیگه همونم اسمم ببینید همونه :)
یادش بخیر :)
ان شاءاببه شما نیز به همره خانواده محترمتون همیشه در پناه حق شاد و خوش و سلامت و عاقبت به خیر باشید :)
۱۳ آذر ۹۶ ، ۱۷:۲۷ قاسم صفایی نژاد
موفق باشید
پاسخ:
خیلی ممنون
سلامت باشید