رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره تحریم آیه 6

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَیْهَا مَلَائِکَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ

ای مؤمنان! خود و خانواده خود را از آتشی که هیزم آن انسان ها و سنگ ها است، حفظ کنید. بر آن فرشتگانی خشن و سخت گیر گمارده شده اند که از آنچه خدا به آنان دستور داده، سرپیچی نمی کنند، و آنچه را به آن مأمورند، همواره انجام می دهند.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره 2 باب تقلید کتاب فضل علم اصول کافی

 

محمد بن عبیده گوید: حضرت ابوالحسن علیه السلام به من فرمود: «اى محمد تقلید شما محکم تر است یا مرجئه؟» (آنها که پس از پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) ابوبکر را مقدم، على علیه السلام را مؤخر داشتند) عرض کردم ما هم تقلید کردیم آنها هم تقلید کردند. فرمود: «این را از تو نپرسیدم.» محمد گوید: من جوابى بیشتر از این جواب نداشتم. امام فرمود: «مرجئه مردى را که اطاعتش واجب نبود به خلافت رساندند و از او تقلید کردند و شما مردى را به خلافت رساندید و اطاعتش را لازم دانستید، ولی تقلیدش نکردید، پس تقلید آنها از شما محکمتر است.» (چنانچه على علیه السلام هم از اصحابش همین گله را داشت که چرا باید پیروان معاویه پیشواى باطل خود را اطاعت کنند و شما رهبر حق خود را نافرمانى کنید آنها در باطل مجتمعند شما در حق متفرق.)