رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه
رمز حیات

آیه امروز:

سوره مومنون آیه 24

فَقَالَ الْمَلَأُ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ قَوْمِهِ مَا هَذَا إِلَّا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ یُرِیدُ أَنْ یَتَفَضَّلَ عَلَیْکُمْ وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَأَنْزَلَ مَلَائِکَةً مَا سَمِعْنَا بِهَذَا فِی آبَائِنَا الْأَوَّلِینَ

پس سران و اشراف قومش که کافر بودند، گفتند: این جز بشری مانند شما نیست که می خواهد بر شما برتری جوید، و اگر خدا می خواست [پیامبری بفرستد] قطعاً فرشتگانی [را به پیامبری] می فرستاد، ما این [سخنانی] را [که نوح می گوید] میان پدران پیشین خود نشنیده ایم.

رمز حیات

رمز حیات

طبقه بندی موضوعی

رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

حدیث شماره 2 باب تقلید کتاب فضل علم اصول کافی

 

محمد بن عبیده گوید: حضرت ابوالحسن علیه السلام به من فرمود: «اى محمد تقلید شما محکم تر است یا مرجئه؟» (آنها که پس از پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) ابوبکر را مقدم، على علیه السلام را مؤخر داشتند) عرض کردم ما هم تقلید کردیم آنها هم تقلید کردند. فرمود: «این را از تو نپرسیدم.» محمد گوید: من جوابى بیشتر از این جواب نداشتم. امام فرمود: «مرجئه مردى را که اطاعتش واجب نبود به خلافت رساندند و از او تقلید کردند و شما مردى را به خلافت رساندید و اطاعتش را لازم دانستید، ولی تقلیدش نکردید، پس تقلید آنها از شما محکمتر است.» (چنانچه على علیه السلام هم از اصحابش همین گله را داشت که چرا باید پیروان معاویه پیشواى باطل خود را اطاعت کنند و شما رهبر حق خود را نافرمانى کنید آنها در باطل مجتمعند شما در حق متفرق.)