رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره تحریم آیه 6

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَیْهَا مَلَائِکَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ

ای مؤمنان! خود و خانواده خود را از آتشی که هیزم آن انسان ها و سنگ ها است، حفظ کنید. بر آن فرشتگانی خشن و سخت گیر گمارده شده اند که از آنچه خدا به آنان دستور داده، سرپیچی نمی کنند، و آنچه را به آن مأمورند، همواره انجام می دهند.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره 3 باب بدعت و رأی و قیاس ها کتاب فضل علم اصول کافی

 

در حدیث آمده است: «کسى که پیش شخص بدعتگزارى برود و به او احترام بگذارد، در خرابى اسلام کوشیده است.»

 

شرح:

مسأله بدعت در اسلام در احادیث و روایات از آن به زشتى نام برده شده و بدعت‌گزار بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است و علت این است که اگر موضوعى که خارج از اسلام است به عنوان یک مسأله اسلامى در فرهنگ بیاید و مردم سالها به آن خو گرفته باشند بسیار دشوار خواهد بود که این مطلب از ذهن مردم پاک کرد و به مردم فهماند که این مسائل اسلامى نیست به عنوان مثال بسیارى از مسائل خرافى بصورت مسائل اسلامى که اسلام آن را نپذیرفته وارد حوزه دینى و اسلامى شده و زن و مرد سالها با آن خو گرفته‌اند حال اگر عالمى بیاید و آن را خرافات و خارج از اسلام معرفى کند کمتر کسى است که از او بپذیرد و قبول کند.