رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره تحریم آیه 6

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَیْهَا مَلَائِکَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ

ای مؤمنان! خود و خانواده خود را از آتشی که هیزم آن انسان ها و سنگ ها است، حفظ کنید. بر آن فرشتگانی خشن و سخت گیر گمارده شده اند که از آنچه خدا به آنان دستور داده، سرپیچی نمی کنند، و آنچه را به آن مأمورند، همواره انجام می دهند.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره 9 باب بدعت و رأی و قیاس ها کتاب فضل علم اصول کافی

 

محمدبن حکیم گوید: به امام کاظم علیه السلام عرض کردم: قربانت شوم! ما در دین عالم شدیم و از برکت شما، خدا ما را از مردم بى نیاز کرد، تا آنجا که جمعى از ما در مجلسى باشیم، کسى از دوستش چیزى نمی پرسد چون آن مسأله و جوابش را در خاطر دارد به واسطه منتى که خدا از برکت شما بر ما نهاده است. اما گاهى مطلبى پیش می آید که از شما و پدرانت درباره آن سخنى به ما نرسیده است و ما به بهترین و مناسب‌ترین اخبار وارده نظر مى‌کنیم و به آنچه که موافق‌ترین راه به شماست عمل مى‌کنیم‌. امام فرمود: «چه دور است، چه دور است این راه از حقیقت، به خدا هر که هلاک شد از همین راه هلاک شد اى پسر حکیم سپس فرمود: خدا لعنت کند ابوحنیفه را که مى گفت: على چنان گفت و من چنین گویم.» ابن حکیم به هشام گفت به خدا من از این سخن مقصودى نداشتم جز اینکه مرا به قیاس اجازه دهد.