رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره مومنون آیه 71

وَلَوِ اتَّبَعَ الْحَقُّ أَهْوَاءَهُمْ لَفَسَدَتِ السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ وَمَنْ فِیهِنَّ بَلْ أَتَیْنَاهُمْ بِذِکْرِهِمْ فَهُمْ عَنْ ذِکْرِهِمْ مُعْرِضُونَ

و اگر حق از هوسهای آنها پیروی کند آسمانها و زمین و تمام کسانی که در آنها هستند تباه می‏شوند، ولی ما قرآنی به آنها دادیم که مایه یادآوری (و مایه شرف و حیثیت آنها) است اما آنان از چنین چیزی رویگردانند.

طبقه بندی موضوعی

 

حدیث شماره 3 باب کلیات توحید کتاب توحید اصول کافی

فتح جرجانى گوید، در بین راه بازگشتم از مکه و رفتن حضرت ابوالحسن (علیه السلام) به عراق با آن حضرت توفیق دیدار یافتم و از او شنیدم که می فرمودند: «هر که از نافرمانى خدا بپرهیزد حرمت او نگه دارند و هرکه از خدا اطاعت نماید از او اطاعت می کنند.» در این هنگام من با ملایمت به سویش رفتم و وقتی نزدیکتر شدم سلام کردم و حضرت پاسخ مرا گفت و سپس فرمودند: «اى فتح هر که خدا را خشنود کند، باید از خشم مخلوق باک نداشته باشد؛ و هر که خدا را به خشم آورد، سزاوارست که خدا خشم مخلوق را بر او مسلط سازد. خداى خالق جز به آنچه خود را ستوده نباید توصیف شود، و چگونه توصیف شود آنکه حواس از درکش و اوهام از رسیدنش و خاطرها از محدود کردنش و بینائی ها از در خود گنجانیدنش وامانده اند. از آنچه توصیف کنندگان او را ستوده اند، بزرگ تر و از آنچه مدحش کنند، برتر است. دور است در عین نزدیکى و نزدیک است در عین دورى؛ پس با وجود دورى، نزدیک و با وجود نزدیکى دور است. چگونگی را ایجاد کرده است؛ پس به او نتوان گفت: چگونه است و مکان را پدید آورده است، پس نتوان گفت در کجاست؛ زیرا چطور بودن و در کجا بودن او قابل طرح نیست.»