رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره مومنون آیه 71

وَلَوِ اتَّبَعَ الْحَقُّ أَهْوَاءَهُمْ لَفَسَدَتِ السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ وَمَنْ فِیهِنَّ بَلْ أَتَیْنَاهُمْ بِذِکْرِهِمْ فَهُمْ عَنْ ذِکْرِهِمْ مُعْرِضُونَ

و اگر حق از هوسهای آنها پیروی کند آسمانها و زمین و تمام کسانی که در آنها هستند تباه می‏شوند، ولی ما قرآنی به آنها دادیم که مایه یادآوری (و مایه شرف و حیثیت آنها) است اما آنان از چنین چیزی رویگردانند.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره 11 باب نوادر کتاب توحید اصول کافی

 

زراره گوید از امام باقر (علیه السلام) درباره فرمایش خداى عزوجل «به ما ستم نکردند بلکه به خودشان ستم کردند. (57 بقره)» پرسیدم، فرمودند: «همانا خداى تبارک و تعالى بزرگتر و عزیزتر است و جلیل تر و والاتر است که ستم شود ولى ما را به خودش پیوسته و از این رو ستم به ما را ستم به خود انگاشته و ولایت ما را ولایت خود قرار داده، آنجا که مى فرماید: «همانا ولى شما فقط خداست و پیغمبر او و کسانى که ایمان دارند. (55 مائده)» که مراد از آنها امامان از خاندان ما هستند (و از همچنان که در این آیه ولایت ما را به ولایت خود پیوسته) در جاى دیگر (ستم به ما را ستم به خود دانسته) و فرموده است «به ما ستم نکردند بلکه به خودشان ستم کردند. (57 بقره)» و سپس مانند اآن را در قرآن ذکر کرده است (مانند خوشنودى و غضب و افسوس که آنها را به خود نسبت داده و مقصود مائیم).»