رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره مومنون آیه 71

وَلَوِ اتَّبَعَ الْحَقُّ أَهْوَاءَهُمْ لَفَسَدَتِ السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ وَمَنْ فِیهِنَّ بَلْ أَتَیْنَاهُمْ بِذِکْرِهِمْ فَهُمْ عَنْ ذِکْرِهِمْ مُعْرِضُونَ

و اگر حق از هوسهای آنها پیروی کند آسمانها و زمین و تمام کسانی که در آنها هستند تباه می‏شوند، ولی ما قرآنی به آنها دادیم که مایه یادآوری (و مایه شرف و حیثیت آنها) است اما آنان از چنین چیزی رویگردانند.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره 9 باب نهی از سخن گفتن در چگونگی کتاب توحید اصول کافی

 

امام جعفر صادق (علیه السلام) فرمودند: «یک یهودى که نامش «سبحت» بود خدمت رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) آمد و عرض کرد: اى رسول خدا آمده ام تا درباره پروردگارت از تو سؤال کنم. اگر پاسخ مرا دادى مى پذیرم و گرنه بر مى گرددم. پیامبر فرمودند: «از آنچه خواهى بپرس.» گفت: پروردگارت در کجاست؟ فرمودند: «او در همه جاست و در جاى محدودى نیست.» گفت: او چگونه است؟ فرمودند: «چگونه توانم پروردگارم را با چگونگى توصیف کنم در حالی که چگونگى مخلوق است و خدا با مخلوقش توصیف نشود.» گفت: از کجا بدانیم تو پیغمبر خدائى؟ وقتی این را گفت هر سنگ و چیز دیگری که در اطرافش بود با لغت عربی گویا گفتند ای سبحت! او فرستاده خداست. سبحت گفت: تا امروز مطلبى واضح تر از این ندیده ام. سپس گفت: گواهی دهم که معبودى جز خدا نیست و تو فرستاده خدایی.»