رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره ابراهیم آیه 36

رَبِّ إِنَّهُنَّ أَضْلَلْنَ کَثِیرًا مِنَ النَّاسِ فَمَنْ تَبِعَنِی فَإِنَّهُ مِنِّی وَمَنْ عَصَانِی فَإِنَّکَ غَفُورٌ رَحِیمٌ

پروردگارا! آن [بت] ها بسیاری از مردم را گمراه کردند، پس هر کسی از من [که یکتاپرست و حق گرایم] پیروی کند، یقیناً از من است، و هر کس از من نافرمانی کند [شایسته شدنش برای آمرزش و رحمت بسته به عنایت توست] زیرا تو بسیار آمرزنده و مهربانی.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره ۱  باب صفت علما کتاب فضل علم اصول کافی

امام صادق علیه السّلام فرمود: دانش را فراگیرید و خود را با شکیبائى و وقار بیارائید و نسبت به شاگردان و استاد خود فروتن باشید، از دانشمندان ستمکار و مستکبر نباشید زیرا رفتار باطلتان حق شما را از بین مى ‌برد.

شرح:
احترام شاگرد به استاد از دیر زمانى مرسوم بوده و امامان ما آنها را مورد تشویق و احترام قرار مى‌دادند و به دانش‌آموزان سفارش مى‌کردند که در احترام استادان خود بکوشید تا آنجا مقام استادان و معلمان را بالا مى ‌بردند که حضرت على علیه السّلام در یکى از سخنان خود فرمود: (من علمنى حرفا فقد صیّرنى عبدا) «هرکس کلمه‌اى به من بیاموزد من براى همیشه بنده و خدمتگزار او خواهم بود.» بدیهى است که على علیه السّلام خود استاد اساتید بوده و نیازى به تعلیم نداشته و این کلام تشویقى است بخاطر حرمت و ارزش مقام معلم.