رمز حیات

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

رمز حیات

آیه امروز:

سوره ابراهیم آیه 36

رَبِّ إِنَّهُنَّ أَضْلَلْنَ کَثِیرًا مِنَ النَّاسِ فَمَنْ تَبِعَنِی فَإِنَّهُ مِنِّی وَمَنْ عَصَانِی فَإِنَّکَ غَفُورٌ رَحِیمٌ

پروردگارا! آن [بت] ها بسیاری از مردم را گمراه کردند، پس هر کسی از من [که یکتاپرست و حق گرایم] پیروی کند، یقیناً از من است، و هر کس از من نافرمانی کند [شایسته شدنش برای آمرزش و رحمت بسته به عنایت توست] زیرا تو بسیار آمرزنده و مهربانی.

طبقه بندی موضوعی

حدیث شماره ۹  باب پرسش از عالم و مذاکره با او؛ کتاب فضل علم اصول کافی


امام باقر علیه السّلام فرمود: مذاکره علم، درس است و درس نماز، خوبى است.

شرح:
مى‌دانیم همانطور که بدن ما با تماس با بیرون آلوده و کثیف مى‌شود و نیاز به شستشو دارد قلب و دل انسان هم با دنیاى بیرون با شنیدن سخنان نامناسب و صحنه ‌هاى آلوده زنگار مى‌ گیرد که بهترین دارو براى شستشو و جلا دادن به آن پندهاى امامان معصوم است که خود اهل عمل بوده ‌اند، از این‌رو در تاریخ مى‌بینیم کسانى که دچار زنگار قلبى و روحى بوده ‌اند و هیچ قدرت و نیرویى قادر به کنترل آنها نبوده آیه ‌اى از قرآن یا کلامى از معصوم آنها را از خواب بیدار ساخته و نور حق در قلبشان تابیده و از راه باطل بازگشته ‌اند مانند فضیل بن عیاض، سردسته راهزنان و دزدان، که با شنیدن این آیه متحول شد. آیا وقت آن نرسیده است که دلهای مؤ منان در برابر ذکر خدا و آنچه از حق نازل شده است خاشع گردد؟ (۱۶ حدید)»